Ensonhaber.com'a dön

Vida için en yüksek teklif 15 milyon euro

Beşiktaş yönetimi, Hırvatistan formasıyla Dünya Kupası'nda finale çıkan Vida'yı 3 farklı ülkeden 6 takımın istediğini açıkladı.

Vida için en yüksek teklif 15 milyon euro
Yorum Yap

İngiltere'yi 2-1 yenerek Dünya Kupası'nda finale çıkan Hırvatistan'da gelen bu başarının baş mimarlarından biri şüphesiz Beşiktaşlı Vida.

Lovren ile birlikte iyi bir ikili olan Hırvat stoperin değeri her geçen gün artıyor.

Akşam gazetesine konuşan Beşiktaşlı bir yönetici, 3 farklı ülkeden 6 takımın transfer teklifinde bulunduğunu söyledi.

İşte yönetimin açıklaması:

"Vida'nın İngiltere karşısındaki performansı, bir takıma uyum sağladığında neler yapabileceğini de gösteriyor. Geçen sezon Beşiktaş'a geç katıldı ve uyum sorunu yaşadı. Rusya'daki performansı bu sezon kalırsa çok daha yararlı olacağını gösterdi. Bu açıdan da son derece mutluyuz."


EN YÜKSEK TEKLİF 15 MİLYON EURO

"Vida'ya şu anda resmi veya gayri resmi birçok kulübün ilgisi var. İngiltere, İspanya ve İtalya'dan resmi teklifler var. Görüşmelerimiz sürüyor. Bu 3 ülkeden 6 kulübün menajerler aracılığıyla girişimleri oldu. Şu ana kadar verilmiş en yüksek fiyat 15 milyon euro. Ancak biz bu rakama razı değiliz. Daha yüksek bir beklentimiz var. Fiyatın en azından 20 milyon euroyu göreceğini düşünüyoruz. Ancak 'İlle de Vida'yı satacağız' diye bir düşüncemiz yok. Oyuncumuzun bu konudaki görüşleri de belirleyici olacak."


GÜNEŞ'İN İTİRAZ ETMESİ DOĞAL

"Vida'nın biz gittiği her kulüpte ve her ligde başarılı olacağını düşünüyoruz. Ancak böyle bir transferin olması için sadece kulübün değil, oyuncunun da rızası gerekiyor. Vida'nın oturup, teklifleri değerlendirmesi ve kararını bize bildirmesi lazım. Dünya Kupası'nda olduğu için şu ana kadar böyle bir imkan olmadı. Dünya Kupası dönüşünde kendisiyle detaylı şekilde bunu değerlendiririz. Şenol Hoca'nın Vida'yı takımda tutmak istemesi kadar doğal bir şey yok. Böyle bir oyuncuyu kim istemez."

HANGİ TAKIMLAR İSTİYOR?

Öte yandan başarılı stoperi isteyen takımlar arasında West Ham, Fulham ve Everton'ın olduğu öğrenildi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)