Ensonhaber.com'a dön

Zabıta boksör ingiltere'den galibiyetle döndü

Zabıta boksör Durmuş Karakuş kazandığı Ağır Sıklet Boks Altın Kemer unvanını, Beşiktaş'taki terör saldırısı şehit ve gazilerine armağan etti

Zabıta boksör ingiltere'den galibiyetle döndü
Yorum Yap

Zabıta boksör Durmuş Karakuş, İngiltere'de gerçekleştirilen özel bir organizasyonda İngiliz boksör Tony Louis'e karşı çıktığı unvan maçını kazandı.

Pendik Belediyesi'nde 11 yıldır zabıta olarak görev yapan 30 yıllık boksör Durmuş Karakuş(44), dün İngiltere'de gerçekleştirilen özel bir organizasyonda İngiliz boksör Tony Louis ile unvan maçı yaptı.

RAKİBİNİ NAKAVT ETTİ

Bugüne kadar çıktığı 60 maçta çok sayıda kupa ve madalya kazanan Karakuş, İngiliz boksör Tony Louis'i de yenmeyi başardı. Rakibini nakavt eden Durmuş Karakuş, Ağır Sıklet Boks Altın Kemer unvanını kazandı. Kemeri ve madalyasını alan Karakuş, bugün Türkiye'ye döndü.

Zabıta boksör ingiltere'den galibiyetle döndü

"PATLAMA NEDENİYLE MAÇA MORALSİZ ÇIKTIM"

Pendik'teki evine gelen boksör Durmuş Karakuş, DHA'ya konuştu. Karakuş, Beşiktaş'ta yaşanan patlamadan dolayı maça çok moralsiz çıktığını belirterek, “Öncelikle bizim maçımızda önce çok kötü bir olay yaşadık. Türk vatanının başı sağolsun. Bu vatan için şehit olan insanlar var. O yüzden çok üzgünüm. Gönül isterdi ki, orada hiçbir memur kardeşimize, hiçbir devlet görevlisine, yolda yürüyen kardeşimize bu terör olayı olmasaydı, biz daha mutlu olurduk." dedi.

Zabıta boksör ingiltere'den galibiyetle döndü

GALİBİYETİ ŞEHİT VE GAZİLERE ARMAĞAN ETTİ

Kazandığı galibiyeti şehit ve gazilere armağan ettiğini söyleyen boksör Karakuş, “O ruhla ve o bilinçle çıktım maça. Ne kadar da olsa buruk çıktım. Haklarını helal etsinler. Ama şehitler için o kemeri aldım" şeklinde konuştu.

ZABITALIK GÖREVİNE DEVAM EDECEK

Durmuş Karakuş, “Zabıtalık görevimiz devam edecek. İşe tekrar geri döneceğiz. Başkanlarımızı, devlet büyüklerimizi, yetkili amirlerimizi göreceğiz ve normal bir vatandaş gibi işimize devam edeceğiz" diye konuştu.

Zabıta boksör ingiltere'den galibiyetle döndü

YENİ MAÇ TEKLİFLERİ VAR

Kendisine çeşitli ülkelerden mesajlar geldiğine bildiren Karakuş, “Bir iki tane mesaj aldım. Amerika, Katar, Dubai, Hollanda ve Almanya'dan.. Uçakta olduğum için bu mesajları yeni gördüm. Bunları düşüneceğiz. Şu an bu kemer bizde. Bunun bir üstü var. Bu kemeri almak için insanlar mücadele ediyorlar. Bunu bizde mücadele ederek aldık. Bunu tekrar dediğim gibi şehit ve gazi kardeşlerimize armağan ediyorum" diye konuştu.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)